Nejnovější články

Knižní výpis: Květen 2015

By 19:16


Začátek května byl ve znamení rereadingu série Alfa & Omega od P.Briggs (dosud vyšlých tří dílů v CZ). Tuhle sérii jsem četla po dílech, hned jak vycházely. A abych pravdu řekla ani zdaleka mě nechytily tolik jako série Mercy Thompson. A teď, když jsem si dala rereading všech (tří) dílů hned po sobě, tak jsem si tu sérii neuvěřitelně zamilovala. A přesně proto je lepší číst některé knihy vícekrát a také hned po sobě - člověk pak více přilne k postavám a do příběhů se snadněji vžije - ale pokud knihy nestojí za nic, tak vám to stejně v jejich čtení moc nepomůže.

A u Patricie Briggs ještě zůstaneme. Nedávno vyšla (v CZ) její nová kniha Mihotavé stíny, plná krátkých povídek k postavám z obou jejích sérií (Alfa & Omega, Mercy Thompson). Krátké příběhy mě nikdy moc nebraly, a možná i kvůli tomu jsem z téhle knihy nebyla až tak odvázaná. Některé povídky se mi líbily více než jiné, ale přesto se to nevyrovná skutečným dílům ze série.

Další v řadě je Winter's Passage, což je 1,5 díl ze série Iron Fey. Rovnou řeknu, že jsem četla pouze neoficiální FAN překlad. A přestože je kniha hezky napsaná a má své kouzlo, tak se nemůžu ubránit pocitu, že jsem od čtení prvního a druhého dílu nejspíše trochu vyrostla a už mě tahle série nechytá tak jako jsem ji dříve zbožňovala.

A protože jsem dlouho nečetla nic od Fantom Printu a tahle série mě najednou hrozně zaujala, tak jsem se vrhla do čtení Volání úplňku. Po přečtení jsme jedno věděla jistě - tohle bude rozhodně zajímavá série - ovšem co si myslet o hlavní hrdince jsem si v hlavě uspořádávala dlouho. Její myšlenkové pochody a chování - dostanu se do problémů, ale vyřeším je sama → ještě to zhorším, abych byla ještě ve větší pr*eli → tak jo, víc už to zhoršit nešlo, volám si pomoc - mě dost často nechali s pusou dokořán. Ale nakonec jsem si k Riley našla cestu a začala ji brát jako "nedokonalou" hrdinku, které to nakopávání zadků nejde úplně na jedničku, ale rozhodně to s ní nevzdám. A hlavně Qinn mě zaujal hned, jen jsem nevěděla jestli to bude bad boy, nebo slušňák. Každopádně se těším na čtení dalších dílů a to i přesto, že v konečném výsledku jsem z knihy a její snahy o originalitu a neotřelost za každou cenu měla chvílemi rozporuplné pocity.

Girl online byla na internetu dost populární. Jedni ji milují a jiní ji odsuzují. Chtěla jsem si čtení téhle knihy nechat na dobu, až tenhle boom kolem knihy opadne, ale když jsem ji dostala, tak už nebylo cesty zpět a prostě jsem si musela udělat vlastní názor. RECENZE

A co se týče Elity, tak ta byla svým způsobem celkem zklamáním. Přestože mi vyhovuje autorčin styl psaní, tak totéž nemůžu říct o jejích postavách. Celá hlavní trojice mě neskutečně štvala. Ano, občas měly světlé chvíle, ale většinu času jsem přemýšlela, kde se stala chyba - jestli jsem "šibnutá" (promiňte ten výraz) já, nebo oni. Konec je opět useknutý tak, že bych se do První pustila nejraději hned, protože mě neskutečně zajímá jak tahle "střeštěnost" dopadne. Celkově se mi zdá, že to autorka dost překombinovala - až moc. Ale to je jen můj názor...

Nějak mi to nedalo a pustila jsem se do Rychle a smyslně. Měla to být erotika a já už automaticky čekala, že to bude kniha bez ladu a skladu. A nakonec musím překvapivě říct, že se té erotiky tam zase nebylo až tak moc. Kniha byla úžasně čtivá, ale zase se v ní totálně nic nevyřešilo a autorka vás nechá "vykopnuté na ulici" bez jakéhokoli vysvětlení...aneb počkejte si na další díl.  Takže co se obsahu týče tak prostě průměr - z něčeho budete nadšení a z jiných věcí zase zklamaní.

Další knihou, kterou jsem přelouskala jen díky FAN překladu (ano na čtení v angličtině nemám nějak nervy) je Dominic. Podle obálky - díky které jsem se do knihy vlastně pustila - jsem si myslela, že se bude jednat o starší protagonisty. Přeci jen mi nenamluvíte, že to krásně stavěné mužské tělo je osmnáctiletého kluka...to prostě ne. Ale zpět ke knize. Nápad nebyl zlý, i když mi provedení připomínalo silně FANTASY, jak moc mi to chvílemi přišlo přitažené za vlasy s vyumělkované, ale to by nebyl až takový problém - největším problémem byla Bronagh. Ta holka byla snad děcko křížené s magorem - jako promiňte, ale to co předváděla mi vážně nepřipadalo normální. Oproti ní mi Riley z Volání úplňku přijde jako dokonalá hlavní hrdinka s naprosto zdravým rozumem. Bronagh prostě potřebuje dostat pánví a pěkně švihem. Zkusím rozečíst druhý díl, ale bojím se, že ho budu muset odložit. Mimochodem, tahle série má vážně skvělé obálky.

A po Dominicovi přišly na řadu i další dva díly Bronagh a Alec. Nevím, co přesně jsme si slibovala od Bronagh...každopádně je ta holka vážně na ránu, ale Dominic byl úžasnej - jeho dárky mi vyrazily dech (hlavně ten druhej). A ano, jsem si vědoma toho, že takových kluků moc není (jestli vůbec nějací)...ale nechte mě snít... A Alec to už je kapitola sama o sobě - ten kluk je tak cute... Prostě já se do něj úplně zbláznila. Později mě sice naštval a udělal něco odpornýho, ale mám ho stále ráda. Ale konec třetího dílu byl opravdu na vraždu - neustále se opakující situace stylu "musel/a jsem to udělal aby nezabili celou rodinu"...woaaa...

0 ~ 0 ~ 0 ~ 0 ~ 0


Tohle všechno jsem v květnu přečetla. Na můj vkus je toho hodně a doteď se divím, že jsem toho přečetla tolik. Na většinu jsem recenzi nepsala, ale pokud byste chtěli na vyloženě nějakou knihu recenzi, tak si pište - určitě dám něco dokupy. :)

Možná by tě mohlo zajímat...

0 ~ 0 ~ 0 ~ 0 ~ 0