Nejnovější články

Ukázka: Easy? - Tammara Webberová

By 11:36 , , ,

Probudil mě Erin hlas. „Jacqueline Wallaceová, zvedni zadek z postele a pohni, ať si nepokazíš studijní průměr. Proboha, kdybych to byla já, kdo riskuje svou pověst výborné studentky kvůli nějakýmu blbečkovi, musela bych to poslouchat ještě sto let.“
Pohrdavě jsem odfrkla a vystrčila hlavu zpod peřiny: „Jakou pověst?“
Dala si ruce v bok, zabalená jen v osušce, jak zrovna vyšla ze sprchy. „Ha ha, fakt legrační. Vstávej.“
Ani jsem se nepohnula. „Ve všech ostatních předmětech jsem na tom dobře. Tak snad můžu v tomhle trochu polevit.“
„Vnímáš vůbec, co říkáš?“
Vnímala jsem. A byla jsem svou zbabělostí znechucená úplně stejně jako Erin – pokud n ještě víc. Ale představa, že budu sedět vedle Kennedyho celou vyučovací hodinu třikrát v týdnu, byla nesnesitelná. Netušila jsem, jak se u něj projeví, že je znovu nezadaný a připravený na flirtování a krátkodobé známosti, ale v žádném případě jsem to nechtěla vidět na vlastní oči. Už jen pomyšlení na to bylo dost hrozné.
Kdybych ho tak nenutila, aby se tento semestr zapsal do stejného kurzu jako já. Když jsme si na podzim vybrali předměty, zajímal se, proč si chci zapsat ekonomiku, předmět, který jsem ke studiu hudby nepotřebovala. Možná už tehdy tušil, že tam spolu skončíme.
„Prostě nemůžu.“

Celou ukázku knihy najdete: na ISSUU

Název CZ: Easy?
Série: Contours of the Heart (1.díl)
Autor: Tammara Webberová
Nakladatelství: Jota

Česká anotace: Sledoval ji, ale neznal ji. Až do chvíle, kdy se stal díky náhodnému setkání jejím zachráncem...
Dívka, která se domnívá, že lidem nelze věřit, na sliby se nedá spoléhat a věrnost je pouhá iluze. Chlapec, který věří, že pravda je relativní, že lži dokážou skrýt nesnesitelnou bolest a vina je neodpustitelná. Potvrdí si navzájem svá přesvědčení, nebo je naopak jeden druhému definitivně vyvrátí?
Když Jacqueline následuje svého kluka na vysokou školu, kterou si vybral, rozhodně nečeká, že se s ní dva měsíce po začátku druhého ročníku náhle rozejde. Dva týdny stráví v naprostém šoku, aby se pak probudila v jiné realitě: je nezadaná, místo na výběrovou hudební konzervatoř chodí na státní univerzitu, bývalí přátelé ji najednou ignorují a poprvé v životě jí hrozí, že z nějakého předmětu propadne.
Při odchodu z večírku je Jacqueline na opuštěném parkovišti napadena klukem ze studentského spolku, do něhož patří i její bývalý přítel. Zachrání ji neznámý mladík, který byl ve správný čas na správném místě, a ona chce jen jediné – vymazat útok a celou tu noc z paměti. Ale její zachránce Lucas chodí na stejné přednášky z ekonomie jako ona, sedí v zadní řadě, skicuje si něco do bloku a při tom se na ni dívá. Její kamarádky ho ohodnotí jako dokonalý materiál na nezávaznou divokou známost, která jí pomůže vzpamatovat se po rozchodu.
Když se z útočníka, který ji napadl, stane stalker, má Jacqueline na výběr: zhroutit se, nebo se začít bránit. Lucas nad ní drží ochrannou ruku, ale sám má svá vlastní tajemství. Najednou je těžké odhalit, co se skrývá za vnějším zdáním, a není jasné, komu se dá věřit. (jota.cz)

Knihu lze zakoupit: na stránkách nakladatelství Jota 

Možná by tě mohlo zajímat...

0 ~ 0 ~ 0 ~ 0 ~ 0