Nejnovější články

Ukázka: Čarodějka - Kristina Hlaváčková

By 14:54 , , ,

Král shlížel z dřevěné tribuny na svoje děti. Překvapilo jej, že jeho žena, královna Aška, neřekla proti tomuto souboji ani slovo. Předpokládal, že se bude o svou dceru bát a dá mu to důrazně najevo. Aška mu však věnovala pouze káravý, nesouhlasný pohled. Neřekla ani slovo. Pravděpodobně by byl raději, kdyby na něj křičela.
„Bude to rychlé, doufám, že ji Dars příliš nepotluče,“ vyjádřil své obavy.
„Na to si měl myslet dříve, ale možná se budeš divit,“ odvětila královna a s pobavením sledovala jeho překvapený výraz.
„Je drobná a nikdy nebojovala. Dars je větší, silnější, dobrý bojovník, nebude s ní mít žádné potíže.“
„Děvče, že? Se soudem počkej na konec souboje, můj pane.“ Usmála se na něj, ale její tón byl ledový. Kdyby mu nenapověděl její tón, jistě by to udělalo to oslovení.

Chtěla všem dokázat, že si zaslouží stát na cvičišti po boku svých bratrů a ostatních chlapců. Jestli to má znamenat, že jí bratr natluče, byla ochotna to podstoupit. Jen aby si neudělala ostudu, hlavně aby neudělala ostudu otci a nezklamala matku. Tohle bude bojet! Hlavně ať už to má za sebou!

Název CZ: Čarodějka
Série: Dračí oči (1.díl)
Autor: Kristina Hlaváčková
Nakladatelství: Fragment

Česká anotace: Učit se tančit, vyšívat a jak být hezká? To není nic pro princeznu Elenu. Chce bojovat po boku bratrů a prožívat velká dobrodružství. Ani se nenaděje a její sen se začne stávat skutečností. Osudové setkání s rudým drakem Ašrakem změní malé princezně život. Musí opustit svůj domov a odjet k elfům do kouzelného lesa, kde se má naučit ovládat a hlavně skrývat magii, která jí koluje v žilách. Nejde však o žádnou prestižní školu pro mladé dámy... 
Dokáže Elena čelit všem změnám a nástrahám osudu, které na ni čekají? S pomocí mladého draka Charlika a svérázného přítele Michaela na to nebude sama. Bude to však stačit? Nepůjde totiž jen o ni, ale o budoucnost celého světa! (fragment.cz)

Knihu lze zakoupit: na stránkách nakladatelství Fragment 

Možná by tě mohlo zajímat...

0 ~ 0 ~ 0 ~ 0 ~ 0