Nejnovější články

Ukázka: Nevěsta ve sněhu - Jan Seghers

By 13:18 , , ,

„Děje se něco?“ zeptal se taxikář.
Gabriela Haslerová zavrtěla hlavou. Snažila se uvolnit. Provoz byl tak hustý, že mohli jet jen krokem. Řidič jí při řazení jednou jakoby omylem sáhl na koleno. Místo omluvy se na ni podíval, aby zjistil, jak na to bude reagovat. Odtáhla nohy na druhou stranu.
Znovu se ohlédla. BMW se stále drželo za nimi. Požádala taxikáře, aby změnil směr.
„Všude je to plný,“ řekl. „A navíc je to zajížďka.“
„Prostě udělejte, co vám říkám.“ odsekla.
Najednou už to BMW nikde neviděla. Musela se zmýlit. V ordinaci nikdo nebyl. Na ulici ji nikdo nepozoroval. Nikdo je nesledoval. Nikdo ji neohrožuje.
„Moc pěkný,“ řekl taxikář a zazubil se. Trochu se k ní naklonil. Ucítila jeho vodu po holení.
„Prosím?“ zeptala se Gabriela Haslerová.
Místo odpovědi jí zíral na nohy.
„Zastavte!“ řekla. „Zbytek dojdu pěšky!“
„Có?“
„Neříká se ‚co‘, ale ‚prosím‘! Chci zaplatit.“
„Tady nemůžu zastavit.“
„Ale ano, můžete.“
Otevřela dveře. Řidič prudce zastavil. Okamžitě se za mini ozvalo troubení. Gabrielu Haslerovou to ale nevyvedlo z míry. Začala se přehrabovat v hlubinách své velké kabelky. Zdlouhavě vybírala drobné. Řidič je přepočítal. „Chybí padesát centů,“ řekl. Vzala si mince zpátky a podala mu dvoustovku. Viděla, že se naštval.
Celou ukázku knihy najdete: na ISSUU

Název CZ: Nevěsta ve sněhu
Série: Komisař Robert Marthaler (2.díl)
Autor: Jan Seghers
Nakladatelství: Host

Česká anotace: Ať půjdeš kamkoli, najdu si tě. Ať zemřeš kdekoli, budu u toho…
Vlastně to měl být radostný den. Hlavní komisař Robert Marthaler se těší, až odpoledne vyzvedne na letišti svou přítelkyni Terezu, která se po třech letech vrací do Frankfurtu. Hned ráno ho však zavolají k vraždě mladé ženy. Stačí jediný pohled na zohavené tělo a je jasno: oběť byla před smrtí dlouho mučena. Marthaler a jeho kolegové tuší, že s obvyklým vyšetřovacím postupem se tentokrát nikam nedostanou.
Téhož dne se nová budova policejního prezidia na Adickesově třídě ocitne pod vodou. Marthalerův tým se proto přestěhuje do starého činžovního domu: mezi bednami a nadávajícími stěhováky musí objasnit jeden z nejobtížnějších případů v dějinách frankfurtské kriminální policie.
Tím však problémy Roberta Marthalera nekončí. Kvůli vyšetřování zapomene přijet pro Terezu na letiště a ona se mu pak několik dní vůbec neozývá. Jako by se po ní slehla zem. Nadřízený k jeho týmu navíc přidělí policistu, se kterým má hlavní komisař nevyřízené účty. A když se Marthaler na tiskové konferenci více než oprávněně rozzlobí, má to své následky. Svéhlavý a nepohodlný komisař, který byl svému šéfovi už dlouho trnem v oku, je postaven mimo službu… (nakladatelstvi.hostbrno.cz/)

Knihu lze zakoupit: na stránkách nakladatelství Host

Možná by tě mohlo zajímat...

0 ~ 0 ~ 0 ~ 0 ~ 0