Nejnovější články

Recenze: Počkám na tebe - J. Lynn

By 22:15 , , , , , ,

Královna večírků, populární, krásná dívka. To bývala Avery Morgansternová, ale to je minulost. Od jejích čtrnáctých narozenin se leccos změnilo. Včetně státu, ve kterém nyní žije a jejího vystupování mezi lidmi. Už to není tančící dívka jiskřící nadšením. Ale žena s bolestivou minulostí, od které chce nadobro zmizet. A nyní je silnější než tenkrát – nebo si to alespoň myslela, když měla za to, že o tom, kde je nikdo neví. Tady v Západní Virginii začíná znovu s čistým štítem a odhodlaná to nepokazit. Bohužel už první den ji čekají překážky. 

Podaří se Avery opravdu odpoutat od minulosti?
Najde nový, spokojenější život?

Hned první den zvládnout přijít pozdě, skoro porazit spolužáka a nakonec nejít na hodinu vůbec. Tak přesně to se podařilo Avery. K její smůle byl onen spolužák snad nejvíce sexy kluk ve škole. A zatímco ona se snažila vyhýbat jakékoli větší pozornosti, on byl pravým opakem a pořádal ty nejvyhlášenější párty. To vyhýbání se společnosti si zapamatujte, protože to je Averyna denní mantra – být neviditelná a prostě dostudovat. Ovšem, ne vždy, je vše tak jednoduché. A ani v tomto případě to nebude jinak, do cesty se jí totiž začne plést Cam. Sexy chlap, který se nedá tak snadno odradit. 

Ale Avery chce klid, nemá zájem – to lže, tomu nevěřte – o žádného kluka. Je spokojená s tím, jak je to teď. Její minulost je pohřbená hluboko v její mysli a srdci. Tedy, alespoň se o tom snaží přesvědčit sama sebe. Přiznejme si, která dívka v jejím věku by zůstala chladná, kdyby se jí dvořil vysoký, modrooký, sexy bůh. Natož, když ho co chvíli vidí bez trička – věřte, to vám vážně moc nepomáhá v rozhodnutí být zatvrzelá, nepřístupná, hodná holka. 

A bohužel se spolu s pocity a touhami vynořuje i minulost, jež měla být zapomenuta a uvězněna v jejím srdci. Kromě Cama, který rozhodně ví, jak zapůsobit na dívku, trápí Avery ale i urážlivé, vyhrožující emaily, a později i esemesky. Zdá se, že ji minulost dohání a ona neví, co s tím. 
To, co Avery zažila v tom nejkřehčím věku, nyní ohrožuje její pracně vybudovaný nový život. A věřte, že ona o něj nechce přijít. Ne, když ho konečně našla.

Kniha je čtivá a poutavá, i když je pravda, že ten konec byl trochu moc přehnaný. Emočně přehlcený a tak nějak ne moc košer. Ovšem zbytek knihy to čtenáři jistě vynahradí a na konci prostě přivře obě oči a stane se na chvíli snílkem. Vlastně je to dost zajímavé. Na jednu stranu vás vyděsí a šokuje, co prožila Avery a celou knihu z toho budete rozhození, s lehkou dávkou pesimismu a na konci se zase budete topit v optimismu – nebo tak to má alespoň kniha. To, co hlavní hrdinka jsem nikdy díky bohu neprožila, takže nemůžu až tak moc soudit její emoční či myšlenkové pochody, přesto mi ten konec přijde moc. 


Hodnocení obálky: 5/5
Hodnocení knihy: 3.5/5

Něco užitečného navíc...

Orig. název: Wait for You
Název CZ: Počkám na tebe
Série: Počkám na tebe (1.díl)
Autor: J. Lynn
Provedení: vázaná, 363 stran
Vydáno v CZ: únor 2014
Nakladatelství: Baronet

Česká anotace:       Na něco se vyplatí si počkat…
Devatenáctiletá Avery Morganstenová nastupuje na malou univerzitu v Západní Virginii, tisíce kilometrů od domova. Domnívá se, že vzdálenost jí pomůže uniknout před tím, co se jí stalo na halloweenském večírku před pěti lety, kdy se její život navždy změnil. Nyní jen musí chodit včas na vyučování, nosit na levém zápěstí náramek, nepřitahovat k sobě zbytečnou pozornost a možná si najít pár přátel, protože to by byla příjemná změna. Rozhodně ale nepotřebovala a neměla v úmyslu přitáhnout pozornost jediného kluka, jenž by mohl otřást nejistou budoucností, kterou si pro sebe naplánovala.
Něco se vyplatí prožít…
Cameron Hamilton je metr devadesát vysoký sexy bůh s oslnivě modrýma očima, jemuž ženy padají k nohám. Má pozoruhodnou schopnost vyvolávat v Avery touhy, o nichž se domnívala, že jsou jí už navždy zapovězeny. Uvědomuje si, že se od něj musí držet dál, ale okouzlující a vtipný Cam s tím zatraceným dolíčkem na tváři se objevuje všude, kam se pohne. Zaplést se s ním je nebezpečné, ale když jiskřivé napětí, které je zachvátí pokaždé, jakmile se ocitnou spolu, už nelze dál přehlížet, probudí Cam v Avery něco, o čem neměla tušení, že v ní dřímá.
O něčem by se nikdy nemělo mlčet…
Když však Avery obdrží několik výhružných zpráv a telefonátů, nemá na vybranou a musí se postavit čelem minulosti, kterou toužila pohřbít. Někdo jí totiž odmítá dovolit, aby zapomněla na tu noc, kdy se všechno změnilo. Až zničující pravda vyjde najevo, vydrápe se z ní Avery tentokrát bez jizev? A bude tu Cameron pro ni, aby jí pomohl, nebo ho stáhne s sebou do propasti?
Za něco se vyplatí bojovat… (baronet.cz)

RC: Za knihu poskytnutou k recenzi mnohokrát děkuji nakladatelství Baronet.

Zdroje obrázků: # / # / # / # / #

Možná by tě mohlo zajímat...

0 ~ 0 ~ 0 ~ 0 ~ 0