Nejnovější články

Recenze: Vzpomínky stínů - Kalayna Price

By 21:38 , , , , , ,

Alex Craft je vše, jen ne obyčejný člověk. Coby stínová čarodějka se musí potýkat s následky, které s sebou nese záhrobní zrak, bez kterého nemůže pracovat. Jako fae prohlédne jakékoli halící kouzlo a stejně jako ostatním fae, i jí vadí železo. Její nejnovější dobrodružství zahrnuje celou sérii nebožtíků, kteří na první pohled jídlu zrovna moc nedali. A jejich stíny si nepamatují svou smrt. Alexiiným úkolem - soukromé vyšetřovatelky je najít příčinu toho, co se stalo. A viníka. Jako bonus musí Alex řešit trable s ne jedním, ale hned dvěma chlapy.

Kdo dokáže vymazat lidem paměť a kdo je zabíjí?
 Který muž zůstane v Alexině životě?

Alex konečně není sama. Od doby před třemi měsíci, kdy osvobodila svou dávnou kamarádku Riannu od odporného, po moci žíznícího fae se leccos změnilo. Nyní je z Rianny sice podvrženec, ale od svítání do soumraku může pobývat mimo Faerii.  Alex už se zotavila z boje s jejím minulým pánem a také s následky používání záhrobního zraku. Je čas, aby se obě postavily na nohy a začali společně. Prvním krokem je společné otevření kanceláře Mluvčí za mrtvé. 

V Nekrosu se objevilo záhadné, veřejné úmrtí.  Sebevražda skokem z budovy. A nebyla by to Alex, aby zrovna jí nepřiletěla mrtvola až před nos. A aby toho nebylo málo, duch mrtvého si nepamatuje svou smrt a Alex to ví nejlépe – přece ho slyšela. Policie už to má zaškatulkováno jinak, s tím se těhotná manželka zesnulého nehodlá smířit a najímá si Alex coby vyšetřovatelku. Ta se bude muset hodně snažit, protože běžné metody vyšetřovaní jsou k ničemu. Stejně jako duch si ani stín nic nepamatuje – dvoudenní okno před smrtí prostě není normální. Takže vyvstává otázka, co nebo kdo dokáže ovlivnit mysli lidí natolik, aby zapomněli na něco tak emočního jako je vlastní smrt?

Ale Vzpomínky stínů nejsou jen o Alexině práci. Nebojte se. Na scénu přijde jak Death, tak Falin. A životem jí nebude mávat jen jeden, ale hned oba naráz. Zatímco s Falina je loutka Zimní královny, který se musí velice snažit, aby obešel aspoň trochu rozkazy jejího veličenstva, Deatha poutají zákony Sběratelů duší. Ani Falin ani Death nemají dovoleno s Alex být a přesto… naděje umírá poslední.

Musím říct, že necelou první polovinu knihy jsem byla sice spokojená s kvalitou knihy - dobře se četla, měla dobrou zápletku, postavy i vše okolo - ale chyběli jí ONI. Dva Alexini chlapy, bez nichž to prostě není ono. A jak už tušíte, za tou půlí se kniha pěkně rozjela. Takže stojí za to si počkat a přelouskat to celé, obzvláště konec je vražedný.



Hodnocení obálky: 4/5
Hodnocení knihy: 5/5


Něco užitečného navíc...

Orig. název: Grave Memory
Název CZ: Vzpomínky stínů
Série: Alex Craftová (3.díl)
Autor: Kalayna Price
Provedení: vázaná, 384 stran
Vydáno v CZ: říjen 2013
Nakladatelství: Baronet

Česká anotace: Když si mrtví potřebují promluvit, Alex Craftová je vždy připravena naslouchat…
Coby stínová čarodějka řeší Alex případy vražd povoláváním mrtvých – schopností, za niž platí vysokou cenu, a po několika posledních případech je cena nezměrná. Její magie není ovšem to jediné, co jí činí ze života jeden velký zmatek. Ačkoliv se vždy přátelila s Deathem, Smrtí samotnou, jejich vztah se stal nedávno mnohem osobnějším a intimnějším. Jejímu bývalému parťákovi, agentu Falinu Andrewsovi, vládne a přikazuje Zimní královna. A její nejlepší přítelkyně strávila příliš času ve Faerii a nyní čelí důsledkům.
Osobní život musí jít stranou, když v Nekrosu dojde k záhadné sebevraždě a Alex je najata, aby případ vyšetřila. Stín, který povolá, si ale na dny před brutálním koncem svého života nepamatuje, proto je případ ze zřejmé a veřejně spáchané sebevraždy překlasifikován na vraždu. Jaký druh magie ale dokáže ovládnout lidskou mysl? A proč si stín nepamatuje na svou vlastní smrt? (baronet.cz)

RC: Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji nakladatelství Baronet.

Zdroje obrázků: # / # / #

Předchozí díly:

Možná by tě mohlo zajímat...

0 ~ 0 ~ 0 ~ 0 ~ 0