Nejnovější články

Recenze: Učiněná katastrofa - Jamie McGuire

By 10:39 , , , , ,

Že tvrdý zápasník a holkař nemůže být zkrocen? Kecy! Jakmile Travisu Maddoxovi do života vstoupila Abby Abernathyová, vše se změnilo. Jeho život má jediný cíl, získat a milovat tuto ženu. Jak slíbil své matce, bude milovat intenzivně a bojovat za ženu svého života ještě intenzivněji.

Co se Travisovi honilo hlavou,
 a jak celý příběh a pár dalších okamžiků viděl on?

K této knize nemám moc co říct. Předpokládám, že všichni četli jedničku - pokud jste ji nečetli, tak vás upozorním na spoilery v recenzi na první díl. 

Čtenáři prvního dílu už dopředu tušili, že druhý díl bude z pohledu Travise. Mnozí se stejně jako já těšili na stránky nabité testosteronem a vysvětlení občasného „psychotického“ chování, které Travis v prvním díle předváděl a nad kterým nejeden člověk musel vrtět hlavou. A ano, ona kniha téměř celá je vlastně o těch samých scénách jako Krásná katastrofa - z Travisova pohledu samozřejmě . Dokonce se to i dobře četlo, ale... To ale tam je. Něco tomu chybělo. Rozhodně musím říct, že jsem čekala víc. Některé scény, které byly v Krásné katastrofě mi v Učiněné katastrofě chyběly. Celkově mi občas přišlo jako bych si jen doplňovala mezery v první knize a ne četla další.

Učiněná katastrofa mě zaujala až od oné scény, která je důležitá hlavně pro 2,5 díl (recenze).  Jedná se o scénu, kdy začne hořet Keaton. Od té scény pro mě byla kniha zajímavá a libovala jsem si v Travisových romanticko-majetnických myšlenkách a to až dokonce. Na konci knihy je totiž i pasáž na způsob „o pár let později“ - přesněji o 11let - kde se dočtete co se změnilo a jak to vlastně skončilo.

Takže suma sumárum žádný zázrak, ale od třetí čtvrtiny knihy je to balada. Kniha si ode mně odnáší hodnocení 3 a půl hvězdičky. A všem co ještě nečetli 2,5 díl doporučuji. 
Hodnocení obálky: 4/5
Hodnocení knihy: 3.5/5


Něco užitečného navíc...

Orig. název: Walking Disaster
Název CZ: Učiněná katastrofa
Série: Beautiful (2.díl)
Autor: Jamie McGuire
Provedení: vázaná, 400 stran
Vydáno v CZ: březen 2014
Nakladatelství: Fortuna Libri

Česká anotace: Než Travisi Maddoxovi zemřela matka, naučila ho dvě věci: Miluj intenzivně. Bojuj ještě intenzivněji. Travis Maddox & Abby Abernathyová 
ON – Jmenuje se Travis. Jeho život je plný povolných žen, nepovoleného hazardu a násilí. Jenže zrovna když si myslí, že je nezranitelný, potká JI. 
ONA – Abby je kombinací nevinné krásy a hříšné minulosti. Vnímá Travise jinak než ostatní a rozhodně nemíní být JEHO další trofejí. 
ON + ONA – Rozdílné pohledy na jedno společné téma. Tentokrát je na řadě ON, muž s věčným nepokojem v duši. Jak dopadne nejkrásnější milostný příběh jedenadvacátého století? (fortunalibri.cz)


Zdroje obrázků: # / # / # /

Možná by tě mohlo zajímat...

0 ~ 0 ~ 0 ~ 0 ~ 0