Nejnovější články

Hromadný (re)reading ODKAZ DRAČÍCH JEZDCŮ - Inheritance (Odkaz Dračích jezdců #4)

By 10:34


Orig. název: Inheritance
Název CZ: Inheritance
Série: Odkaz Dračích jezdců (4.díl)
Autor: Christopher Paolini
Provedení: měkká, 672 stran (vyšlo i ve vázané vazbě)
Vydáno v CZ: říjen 2012
Nakladatelství: Fragment

Anotace: Dlouho očekávaný čtvrtý díl světového bestselleru Odkaz Dračích jezdců! 
Není tomu tak dávno, co byl Dračí jezdec Eragon obyčejným chudým farmářským chlapcem a jeho dračice Safira pouhým modrým kamenem v lese. Nyní právě na nich závisí osud celé civilizace. 
Dlouhé měsíce výcviku a bojů přinesly mnohá vítězství a naději, ale také srdcervoucí ztrátu. A ta nejtěžší bitva je přitom teprve čeká: musí se postavit samotnému Galbatorixovi. Aby zvítězili, potřebují být neskutečně silní a odvážní. Pokud to nedokážou oni, neporazí Galbatorixe nikdo. Druhá šance neexistuje. Jezdec a jeho drak došli dál, než se odvážil kdokoli jiný. Ale podaří se jim porazit samotného krále zla a obnovit v Alagaësii spravedlnost? A pokud ano, co budou muset obětovat? (bux.cz)

Moje hodnocení ke knize:
Z celé tetralogie byla tato jediná kniha nyní mou premiérou - předešlé tři jsem již před pár lety četla. Z celé série jsem se na tenhle díl těšila snad možná nejvíce, protože tohle měl byl velký závěr, totální a konečné vyvrcholení příběhu, kde se dozvím úplně všechno. Každého čtenáře jistě onen slavný závěr Eragonova dobrodružství zajímal, avšak ne vždy je velké očekávání tím nejlepším společníkem při čtení. Pro mne byla kniha díky tomu nakonec spíše průměrem než čím jiným. Spousta věcí mi přišla nepodstatná a zbytečně prodlužovala příběh a oddalovala tolik očekávanou akční pasáž, na kterou netrpělivě všichni čtenáři čekají.


Více se dozvíte v mé recenzi.

Možná by tě mohlo zajímat...

0 ~ 0 ~ 0 ~ 0 ~ 0