Nejnovější články

Hromadný (re)reading - ERAGON

By 16:20 ,

Autor článku: Filip

Orig. název: Eragon
Název CZ: Eragon
Série: Odkaz Dračích jezdců (1.díl)
Autor: Christopher Paolini
Provedení: měkká, 488 stran (vyšlo i ve vázané vazbě)
Vydáno v CZ: říjen 2009
Nakladatelství: Fragment

Česká anotace: Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.

Recenze: Ne nadarmo se této knížce říká “Královna mezi fantasy“. Víte o jaké knížce mluvím? Ano, mluvím o knize Eragon od nadějného patnáctiletého fantasy spisovatele Christophra Paoliniho. Knížka je velice zajímavá, plná dějových zvratů a i přes svou tloušťku je velice čtivá.  Je to kniha, u které se  člověk rozhodně nenudí. Autor i přes svůj nízký věk dokáže svět popsat velice barvitě a dokáže naprosto dokonale vtáhnout do děje. Od hodně lidí jsem slyšel, že je to absolutní blbost rozepsaná na 500 stránkách, s tím ale nesouhlasím. Právě naopak, s rostoucím číslem stránek jsem byl více a více vtažen do děje.  Už se nemůžu dočkat, až se v rámci tohohle rereadingu dostanu i k přečtení dalších dílů této úžasné série. 
Jediná věc, která mě na téhle knížce a sérii mrzí je pouze to, že má jen čtyři ( i když tlusté :-D ) díly.

Teď ale k příběhu.
Děj se odehrává ve smyšlené zemi Alagaësie, ve které žili v relativní schodě lidé, trpaslíci, elfové a pořádek mezi nimi udržovala skupina silných bojovníků zvaných Dračí jezdci. Je to už ale nějaký ten pátek, co jeden jezdec jménem Galbatorix své druhy zradil, povraždil a prohlásil se králem Alagaësie. Jednoho dne ale v odlehlých Dračích horách nachází  mladík Eragon podivný kámen, ze kterého se později vyklube dračí samice Safira. Tak začíná příběh plný dějových zvratů, nečekaných rozuzlení a napětí, které bych nechtěl vyzradit. Snad jen malou radu, před přečtením knížky si raději přečtěte seznam použitých slov v knížce, dost vám to usnadní čtení knížky a nebudete si muset lámat hlavu nad tím, co jaké slovo znamená.

Možná by tě mohlo zajímat...

0 ~ 0 ~ 0 ~ 0 ~ 0