Nejnovější články

Recenze: Pod vlivem úplňku - Nancy Gideon

By 10:32 , , , , ,

Románek detektiva z oddělení vražd Charlotte Cassieové a nového šéfa podsvětí Maxe Savoieho pokračuje. Po stanovení neviditelných hranic, kdy se jim do vztahu nemá plést práce, to vypadá, že je všechno v nejlepším pořádku. Potom někdo brutálně zavraždí a znásilní dívku a neobvyklé stopy donutí Charlotte pochybovat a od Maxe si držet odstup.

Kdo zabil onu nebohou dívku? Jak se Charlotte nakonec rozhodne?

V New Orleans byla brutálně zabita dívka a drobečky vedou nepřímo k milenci Charlotte Cassieové, Maxi Savoiemu. Před detektivem Cassieovou teď stojí výzva nejen přesvědčit o jeho nevině okolí, ale hlavně sebe. Ona totiž moc dobře ví, co se skrývá pod obalem obchodníka řídícího podsvětí. Něco daleko děsivějšího, než by se mohlo zdát.

Charlotte konečně dojde, že se jednoho dne bude muset rozhodnout a překročit onu neviditelnou hranici mezi úctě k zákonu a lásce k Maxovi. Zatím ale sama neví, co by si vybrala. Představa, že by měla své srdce naplno otevřít Maxi Savoiemu a prohloubit tak jejich vztah ji pořád děsí. S ohledem na svojí minulost není Charlotte  připravena na nic. A přece už k sobě jednoho muže pustila.

Na scéně se také objeví nový hráč. V rukávu má trumf, o němž si je zatraceně dobře vědom a hodlá ho využít. Ani za mák se mu nelíbí vztah Maxe a Charlotte a tak čekejte nějaké to kažení jejích plánů.

Obě hlavní postavy jsou dost uzavřené a nekomunikativní, pokud se vzájemného vztahu týče. To je věc, která mě dost rozčilovala. Nedovedu si představit, že by přítele něco trápilo, já to na něm poznala, ale nezeptala bych se ho, co to je. Max a Charlotte vzájemnou malou komunikaci vyvažují sexem, což je další věc ,která mě malinko zaráží, ale budiž, je to jejich věc. Co mě ale dokázalo pěkně vytočit, když mu Charlotte slibovala hory doly, jak mu věří a bla bla bla a o chvíli později už o něm totálně pochybovala. A tak to šlo pořád dokola. Naopak Maxova slepá oddanost byla naprosto odzbrojující. 

Celkově byla kniha napínavá, čtivá a až na pár detailů velice povedená. Najdete v ní detektivní zápletku, milostné scény ,ale poteče tam i nějaká ta krev.

Moje hodnocení obálky: 4/5
Moje hodnocení knihy: 4/5

Něco užitečného navíc...

Orig. název: Chased by Moonlight
Název CZ: Pod vlivem úplňku
Série: Moonlight (2.díl)
Autor: Nancy Gideon
Provedení: brožovaná, 344 stran
Vydáno v CZ: duben 2013
Nakladatelství: Fragment

Česká anotace: Detektiv Charlotte Caissieová musí řešit střet zájmů. Její nadpřirozený přítel Max, který stojí v čele podsvětí v New Orleans, je obviněn z brutální vraždy mladé dívky. Charlotte si chce zachovat objektivitu při vyšetřování a očistit Maxovo jméno, proto se od něho na čas odloučí. Když se Max zaplete s tajemným cizincem, situace se ještě více komplikuje. Kdo stojí na čí straně? Je pravda, že cizinec chce Maxovi pomoct nebo ho stáhne ke dnu? (bux.cz)

RC: Za poskytnutí výtisku k recenzi děkuji nakladatelství Fragment.

Zdroje obrázků: # / # / #

Předchozí díl:

Možná by tě mohlo zajímat...

0 ~ 0 ~ 0 ~ 0 ~ 0