Nejnovější články

Recenze: Čarodějka stínů - Kalayna Price

By 15:49 , , , , , ,

Alex Craftová je stínová čarodějka, soukromá vyšetřovatelka i policejní konzultantka a  trpí nedostatkem peněz. Práce má nedostatek, k tomu všemu, zákazníci ne vždy platí. Její nejnovější případ je, ale bonbónek. Když vyvolá ducha oběti, tak na ni duch zaútočí - což by se stát nemělo. Taky se ji už na začátku pokusí někdo zastřelit a jejím zachráncem je Death - sám Smrt. K tomu všemu se jí na paty lepí šíleně otravný nový detektiv Falin Andrews z oddělení vražd, který jí ne a ne dát pokoj. Znepokojující je fakt, že ví víc než je ochotný říct a pořád se z ní snaží tahat informace. 

Co se stane, když Alex vyloží karty na stůl? Odstřihne ji, nechá ji zatknout za maření vyšetřování, nebo je tu jiná možnost?

Když Alex přijímá svoji nejnovější zakázku, ještě netuší, jak složitě se jí život zamotá. Jasně, nikdy to neměla úplně snadné a teď zrovna je dost na štíru s financemi. To co ji čeká je ještě daleko horší - nejen, že to může ohrozit její život, ale tentokrát i duši. A její starý známý z doby, kdy jí bylo teprve pět a hodila po něm zdravotní kartu svojí matky - muž jménem Death neboli sama smrt - ji tentokrát nebude mít jak pomoci. Ze všeho se bude muset Alex dostat sama, tedy pokud nepočítáte na první pohled protivného detektiva Andrewse, který je jí neustále v patách.

Případ se víc a víc rozkrývá a přitom komplikuje. Alex neví, kdo za všemi problémy počínající snahou ji zabít stojí - lépe řečeno, jak vypadá. Od začátku se jí do všeho plete i její minulost. Mělo jí dojít, že nic nezůstane skryto věčně. Nejen ona, má pár dobře střežených tajemství. Například detektiv Andrews, je více než tajnůstkářský a navíc se ani nesnaží skrývat svůj nesouhlas s Alex.

Knihu vypráví Alex, pohodovým, ale osobitým způsobem. Čarodějka stínů je sice prvním dílem v sérii Alex Craftové, ale pokud očekáváte slabou seznamující a představující knihu, tak jste se velice sekli. Tohle je totiž příběh, který vás na začátku pohltí a na konci vyplivne s tím, že budete žebrat po další dávce - stejně jako já. Knihu jsem si užila od první stránky a svět, který autorka vytvořila, mě do sebe vtáhl tak, jako se to už dlouho žádnému nepodařilo. V knize je ten správný poměr duchařiny, děsu, romantických narážek, sexu a vtipu se sarkasmem, který jí prostě nikdo nemůže vytknout.


Moje hodnocení obálky: 3.5/5
Moje hodnocení knihy: 5/5

Něco užitečného navíc...

Orig. název: Grave Witch
Název CZ: Čarodějka stínů
Série: Alex Craftová (1.díl)
Autor: Kalayna Price
Provedení: vázaná, 304 stran
Vydáno v CZ: listopad 2012
Nakladatelství: Baronet

Česká anotace: Skutečnost, že stínová čarodějka Alex Craftová dokáže mluvit s mrtvými, neznamená, že se jí vždy zamlouvá, co se jí mrtví snaží říct…
Coby soukromá vyšetřovatelka a policejní konzultantka viděla Alex Craftová už hodně důsledků černé magie. Ačkoli má dobré vztahy s Deathem, Smrtí samotnou, nic ji zatím nepřipravilo na její poslední případ. Alex vyšetřuje případ sériového vraha, když na ni zaútočí duch oběti, kterého povolala – a to by mělo být nemožné. Pokus o atentát na její osobu je neúspěšný jen proto, že na poslední chvíli zasáhne Death. A když vám i Smrt zachrání život, víte, že váš čeká špatný den…
Alex se musí spojit s drsným detektivem z oddělení vražd Falinem Andrewsem, aby spolu případ vyřešili. Andrews ovšem něco ukrývá a jeho nechuť k Alex je víc než zřejmá. Andrewsovu  pomoc bude ale Alex potřebovat, aby rozpletla zapletenou síť politiky reálného i nadpřirozeného světa a dostala vraha, jenž v rukou třímá moc tak zlověstnou, že to může stát Alex nejen její život, ale i duši… (baronet.cz)

RC: Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Baronet.

Zdroje obrázků: # / # / #

Možná by tě mohlo zajímat...

0 ~ 0 ~ 0 ~ 0 ~ 0