Nejnovější články

Hromadný (re)reading ODKAZ DRAČÍCH JEZDCŮ - úvod

By 10:55 , ,


Po malých peripetiích jsem dala dokupy Hromadný (re)reading. Všichni z vás alespoň slyšeli, nebo dokonce četli knihy od Paoliniho, které u nás vyšly u nakladatelství Fragment a nebo alespoň viděli film. Toto hromadné čtení se zaměří na jeho sérii Odkaz Dračích jezdců, která je o dracích, jak už napovídají obálky knih. Já jsem tuto sérii nikdy nečetla celou. Kdysi dávno jsem četla první tři díly, ale to už je opravdu dost dávno, takže si mileráda osvěžím paměť a sepíši recenze.

Protože je valná většina téměř pravidelně zavalována novými knihami, tak jsem se ani nesnažila dávat šibeniční termíny a raději nechala na každou knihu měsíc (plus mínus..ono se to bude pravděpodobně protahovat, protože pro někoho prostě není snadné přečíst takové bichličky během měsíce spolu s dalšími knihami). Jasně, najdou se tu i tací, co ji zhltnou během dne - dvou, ale mi pomalejší, co čteme zároveň i jiné knihy potřebujeme čas. Hromadný (re)reading je určen lidem všeho věku a je jedno, zda jste knihy už četli, nebo to bude vaše premiéra. 

Jak jsem řekla na čtení knihy bude vždy měsíc a poslední den v měsíci zveřejníte článek o knize, o tom jak se vám kniha líbila, zda jsou vaše dojmy jiné než když jste ji četli prvně, nějaké postřehy atd. Způsob jakým článek napíšete je na vás, ale musí obsahovat obrázek Hromadného (re)readingu (v článku nahoře), obálku, název a autora knihy, o které píšete a odkaz na tento článek. Většina z vás to asi pojme způsobem klasické recenze, tak abych vám to zbytečně nekomplikovala, tak můžete obrázek Hromadného (re)readingu dát klidně i někam dolů - jasně budu ráda, když bude nahoře a dobře viditelný, ale nechci vám v tom dělat guláš. 

Na konci Hromadného (re)readingu bude soutěž, která je možná jen díky nakladatelství Fragment, které věnovalo ceny do tohoto projektu. Budu vybírat a losovat šťastlivce, který získá nějakou tu cenu v podobě knih(y) z Odkazu Dračích jezdců, nutností je ale pod soutěžní článek (do linkovačů) dávat odkazy na své články z Hromadného (re)readingu a v předem určený den vyplnit formulář.

Ještě dodatek pro nebloggery, kteří chtějí taky dostat šanci. Je tu možnost, abyste mi vaše články posílali emailem a já je pak zveřejnila tady na blogu. A místo publikace obrázku na blogu vás poprosím o sdílení, kdekoli, ať už na twitteru, facebooku, tumbleru, či kdekoli jinde.

A pokud knihy doma máte a nechcete dalším bloggerům brát šanci knihy vyhrát, tak nezoufejte a zapojte se taky. Od 16.3.2014 do 21.3.2014 12:00h bude na blogu k dispozici formulář, který budou muset soutěžící vyplnit. Takže pokud jednoduše knihy už máte, nebo je z nějakého (mě neznámého) důvodu nechcete, tak stačí jen ve formuláři zaškrtnou odpověď NESOUTĚŽÍM.

ČASOVÝ PLÁN 

 • 1.10.-30.10.2013 - Četba: Eragon (Odkaz Dračích jezdců #1) - Goodreads, Fragment
 • 31.10.2013 - Článek: Eragon (Odkaz Dračích jezdců #1)
 • 1.11.-21.12.2013 - Četba: Eldest (Odkaz Dračích jezdců #2) - Goodreads, Fragment
 • 22.12.2013 - Článek: Eldest (Odkaz Dračích jezdců #2)
 • 23.12.2013-30.1.2014 - Četba: Brisingr (Odkaz Dračích jezdců #3) - Goodreads, Fragment
 • 31.1.2014 - Článek: Brisingr (Odkaz Dračích jezdců #3)
 • 1.2.-15.3.2014 - Četba: Inheritance (Odkaz Dračích jezdců #4) - Goodreads, Fragment
 • 16.3.2014 - Článek: Inheritance (Odkaz Dračích jezdců #4) 
 • 16.3-21.3.2014 do 12:00h - Vyplnění SOUTĚŽNÍHO FORMULÁŘE
 • 21.3.2014 - Článek: Série ODKAZ DRAČÍCH JEZDCŮ (do 12:00h)
 • 22.3.2014 - VYHLÁŠENÍ VÝHERCE SOUTĚŽE

PRAVIDLA JEŠTĚ JEDNOU

 • mít v bočním menu obrázek Hromadného (re)readingu odkazující na tenhle článek
 • každý měsíc přečíst knihu a ve stanoveném termínu
 • zveřejnit článek, který musí obsahovat:  obrázek Hromadného (re)readingu, obálku, název a autora knihy, o které píšete a odkaz na tento článek
 • odkaz na váš článek pak dát do linkovače pod mým článkem.
 • zapsat se do linkovače pod tímto článkem do 1.10.2013 !!

**Zápis stejný jako obvykle JMÉNO BLOGU (PŘEZDÍVKA)
Možná by tě mohlo zajímat...

0 ~ 0 ~ 0 ~ 0 ~ 0