Nejnovější články

Recenze: Andělé noci - Lili St. Crow

By 20:14 , , , , ,

Dru Andersonová přišla o matku a dosud žila s otcem kočovným životem - od města k městu, kde její táta zabíjel všelijaké nadpřirozené potvory a ona mu při tom asistovala. Nyní se přestěhovali do zapadlého městečka v Dakotě, kde se všechno pekelně zkomplikuje. Začne to špatným pocitem, ale skončí to daleko hůř. Z na pohled obyčejného dne se vyklube něco daleko šílenějšího, než si Dru dovedla představit a táta už nebude poblíž, aby jí pomohl. Na všechno zůstane úplně sama - nebo ne?

Co dělat, když zůstanete na všechno sami? Jak se zachovat, jestliže se z vašeho táty stane zombie?

Dru je teenager, který je nucen se postarat sám o sebe za velmi neobvyklých okolností. Tedy pokud je za neobvyklé okolnosti považován fakt, že už nemá žádné příbuzné. K jejímu štěstí, ale nebude sama dlouho, pomáhat jí bude Graves - její spolužák. Občas není úplně jasné, zda ona pomáhá jemu, nebo on jí a jestli se ho Dru třeba v příští chvíli nepokusí zbavit. Celkově byl jejich vztah velmi komplikovaný. Ve chvíli, kdy Dru zpovídala svého kamaráda s pistolí u hlavy, jsem měla chuť jí dost nepěkně ublížit. Ano, možná to bylo nezbytné, ale možná taky ne. 

Kniha je psaná nespisovnou, hovorovou češtinou, proto působí, jako by sama hrdinka stála vedle vás a vyprávěla vám děj vlastními slovy. Vypráví  bez nutnosti spisovné mluvy tak, jak jí přišla slova na jazyk. Z počátku to může být trochu nezvyk - a pro mě byl - ale stačí pár stránek a přestáváte tuto zvláštnost vnímat. Další zvláštností byl hlas v Druině hlavě -  hlas jejího otce, který na ni štěkal příkazy a radil jí - , což bylo trochu divné, ale s tím se také po pár stránkách vyrovnáte a začne vám to připadat jako součást Druiny zvláštní osobnosti. Celkově knihu hodnotím pozitivně. Začátek série je to slibný. 

Moje hodnocení obálky: 5/5
Moje hodnocení knihy: 4/5

Něco užitečného navíc...


Orig. název: Strange Angels

Název CZ: Andělé noci
Série: Andělé noci (1.díl)
Autor: Lili St. Crow
Provedení: měkká, 272 stran
Vydáno v CZ: březen 2012
Nakladatelství: BBart

České anotace: Skutečný svět je plný hrůz. Jen se zeptejte šestnáctileté osiřelé holky Dru Andersonové, drsňačky, která sama sejmula slušnou porci padouchů. Je ozbrojená, nebezpečná a připravená nejdřív zabíjet a teprve pak se ptát. Takže jí chvíli potrvá, než přijde na to, komu může důvěřovat...

Dru Andersonová je „divná“, kam až její paměť sahá. Cestuje s otcem od města k městu a loví strašidelné noční potvory. Je to zvláštní život, ale dobrý – dokud všechno nevybouchne v ledovém, zchátralém městě v Dakotě, když se jí kuchyňskými dveřmi vláme do domu hladový zombie. Osamocená a k smrti vyděšená Dru se ocitne v pasti, a bude potřebovat veškerý svůj důvtip a zkušenosti získané při tréninku, aby vyvázla živá. Příšery se rozhodly oplatit svým pronásledovatelům stejnou mincí, a tentokrát je na pořadu dne Dru. Šance na přežití? Mizivá až žádná. Pokud nevydrží do svítání, je po všem...Možná by tě mohlo zajímat...

2 ~ 0 ~ 0 ~ 0 ~ 0