Nejnovější články

Recenze: Dvojí spravedlnost - Patricia Briggs

By 17:12 , , , , ,


Co na to říkám já...(obsahuje spoilery)
Oproti předešlým dílům je tento více zaměřen na Charlese místo na Annu. Charles se coby otcův popravčí setkává s různými druhy lidí, které si nepouští k tělu, protože nikdy neví, koho z nich bude muset v budoucnu zabít. Teď, když ale vlkodlaci vystoupili na veřejnost, se všechno jen zhoršilo. Zpřísnila se pravidla, která někteří alfové neuznávají a odmítají podle nich trestat své lidi, takže má Charles mnohem více práce. Zabíjet svůj druh ale pro Charlese není snadné samo o sobě, natož, když vidí duchy těch, které zabil.

Anna je z celé situace nešťastná. Její druh se trápí a ona s tím nemůže nic dělat, protože on ji nenechá, aby mu pomohla. Bran ji zase neposlouchá a Asil jakbysmet. Chvíli trvá, než alespoň Asil pochopí, že se vážně něco děje. Něco co nemůže nikdo, ani Bran brát na lehkou váhu.

Je nutné Charlese na chvíli odklidit z centra dění. A tak ho i s Annou Bran pošle řešit případ sériového vraha do Bostonu, kde nehrozí, že by musel Charles zabít dalšího vlkodlaka. Na případu budou spolupracovat spolu s dalšími vládními organizacemi, přesněji s jejími agenty. S agentkou FBI Leslie si Anna hned docela dobře rozumí. S ostatními už to bohužel tak snadné není. Ale Anna je vlkodlak a má s sebou Charlese, takže by neměl být žádný větší problém tu s někým vycházet.

Společně s agenty se prohrabují důkazy a pátrají po stopách vraha. Charlese však trápí i něco jiného než sériový vrah - jeho duchové, kteří mu nyní hrozí, že ublíží Anně.

Celá kniha se nese v duchu Charlesova ponurého rozpoložení a Anniných obav o něj. A ani téma sériových vražd není nikterak pozitivní, takže nic takového ani nečekejte. Ty naoko šťastné pasáže to nezachrání. Myslím, že na knize je působivé právě to, že čtenáře pohltí i s těmi negativy, a když pak míří po stopě vraha nebo dojde k nějakému boji, tak má dobře vykreslenou představu o tom, jaké to tam je. Nejlepší pasáží z celé knihy byl podle mě bezesporu konec. Takže se nenechte odradit a dočtěte tuhle knihu až dokonce.

I když mám psaní Patricie Briggs velmi ráda, tak musím říci, že jsem její dílo tentokrát musela hodnotit pouze třemi a půl hvězdičkami. Úplně mi kniha nesedla, ale snad bude další kniha lepší.

Hodnocení obálky: 3.5/5
Hodnocení knihy: 3.5/5


Něco užitečného navíc...

Orig. název: Fair Game
Název CZ: Dvojí spravedlnost
Série: Alfa a Omega (3.díl)
Autor: Patricia Briggs
Provedení: vázaná, 256 stran
Vydáno v CZ: leden 2013
Nakladatelství: Fantom Print

Česká anotace: Poté, co vlkodlaci vystoupili na veřejnost, si nemohou dovolit negativní publicitu. Přestupky, které by se v minulosti daly přehlédnout, musí být nyní tvrdě potrestány. 
Napětí ze špinavé práce, kterou Charles pro otce odvádí, si na něm vybírá krutou daň. Hrozí, že z kata se stane odsouzený… 
Smečce proto příjde vhod, když ji FBI požádá o pomoc s případem sériového vraha. Charles a Anna jsou vysláni do Bostonu, v naději, že Charlese nová práce zklidní. 
Oba brzy zjistí, že nejen poslední oběti byli vlkodlaci. Někdo si vzal na mušku jejich druh. A Charles s Annou ze sebe udělali zřetelný cíl…(FantomPrint)

Knihu lze zakoupit: na stránkách nakladatelství FANTOM Print

Zdroje obrázků: # / # / # 

Možná by tě mohlo zajímat...

3 ~ 0 ~ 0 ~ 0 ~ 0